Bebek halkı, virüsü hiçe sayıp sahile akın edenlerden rahatsız.

 

Bebek halkı, virüsü hiçe sayıp sahile akın edenlerden rahatsız. Koronavirüs’ün yayılmasını engellemek için başlatılan “Evde Kal Türkiye” uyarılarını hiçe sayanlar, tehlike saçmaya devam ediyor. Hafta sonu başta Bebek olmak üzere Boğaz sahil yolunda uzun araç kuyrukları oluştu. Parklar ve sahil bandında adeta insan seli aktı.Cumhurbaşkanı’ndan sağlık kuruluşlarına kadar tüm kamu otoritesinin uyarılarını görmezden gelip sahillere akın edenler, Bebek Mahallesi halkını rahatsız etti.

İstanbul Bebek Mahallesi Koruma ve Güzelleştirme Derneği’nden (Bebek MAKODER) yapılan açıklamada, “Mahallemiz halkı, yapılan çağrılara ve kurallara uymayanlardan rahatsızdır. Virüsün yayılmasını engellemek için yapılan çağrılara uymayanlar, mahallemiz halkının sağlığını tehdit etmektedir” denildi.

Bebek MAKODER açıklamasında, dijital medyaya ve sosyal medyaya da yansıyan sahildeki nüfus yoğunluğu ve araç trafiği görüntülerinin, sorumsuzluğun boyutunu ortaya koyduğu belirtildi.

Bebek MAKODER, vatandaşları, “sağlık kuruluşlarının ve kamu otoritesinin açıkladığı kararlara uymaya” çağırdı.

Hafta sonu Bebek sahil yolunda trafik adeta kilitlenmiş, Bebek sahilindeki araç yoğunluğu İBB'nin trafik haritalarına da yansımıştı..

 

         


bebekbeyaz.png

Cevdet Paşa Caddesi, Hamam Sokak Manolya Apt. No:8/D Bebek/Beşiktaş/İstanbul

info@bebekmakoder.org

0212 287 1066

 

Sosyal Medya

E-Bülten

Etkinlik ve projelerimizden anında haberdar olmak ister misiniz ?

Copyright © 2024 Tasarım ve Kodlama Atölye Ajans
+880 322448500 Beverly Boulevard Los Angeles

Search